Wtorek 26 września 2017

Remonty fordońskich ulic

W 2017 roku w Fordonie ZDMiKP zaplanował kolejne prace na ul. Fordońskiej oraz Romanowskiej. Remonty tych ulic będą uzupełniały budowany układ nowych dróg na osiedlu Eskulapa.

Kliknij, aby polubić Fordon.pl na Facebooku

Prace budowlane w Fordonie mają być realizowane w pierwszej kolejności. W najbliższych tygodniach ogłoszony zostanie przetarg na pierwszy pakiet ulic .

 

Na Fordońskiej równą nawierzchnię zyska północna jezdnia na odcinku od ul. Transportowej do Zakładów Zbożowych oraz jezdnia południowa od Galerii Pomorskiej do Kabla.

 

Ze środków na inwestycje kontynuowana będzie budowa ulic Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego i fragmentu Jasinieckiej. Koszt prac, połączonych z budową 4 rond, wyniesie 9 mln zł. Planowany koniec robót - czerwiec tr..

 

Przygotowywana jest również rewitalizacja Starego Fordonu. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji, możliwe będzie ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy Bydgoskiej oraz odcinków ulic lokalnych (Nad Wisłą, Kapeluszników, Rybaki, Zakładowa, Frycza-Modrzewskiego, Promenada, Filomatów, Rakowej, Góralskiej, Piekary i Przy Bóżnicy).

W budżecie na ten cel zarezerwowanych jest 12 mln zł.