Piątek 15 grudnia 2017

Murale ozdobią Fordon

W ciągu ostatnich kilku lat w Bydgoszczy powstało kilkadziesiąt murali, które nie tylko są ozdobą miasta, ale również promocją sztuki.

Kliknij, aby polubić Fordon.pl na Facebooku

Miejski plastyk Marek Iwiński poinformował niedawno, że przygotowywany jest m.in. cykl murali mówiących o tożsamości i ludziach, którzy mieszkają w Bydgoszczy. Jeden z murali powstanie na budynku przy ul. Gdańskiej 10 i poświęcony będzie Marianowi Rejewskiemu, kolejny przy ul. Jagiellońskiej 36 -  Kazimierzowi Wielkiemu.

 

W 2013 r. przy ul „Bora” Komorowskiego 10 powstał mural, którego autorami byli osadzeni z fordońskiego aresztu. Tematem muralu było pragnienie wolności.

 

W Fordonie planowany jest kolejny mural, tym razem na zakładzie karnym. Do akcji ma się włączyć Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu. "Chcemy opowiedzieć o tej dzielnicy miasta i ją promować. To miejsce to taka perełka. Charakter zabudowy i jej wyjątkowy kameralny klimat, taka małomiasteczkowość jest bardzo urokliwa i są tam miejsca wyjątkowe. Jest mnóstwo pięknych małych budyneczków".