Sobota 20 stycznia 2018

DKF Niespodzianka w Fordonie

W związku z remontem Pałacu Młodzieży seanse filmowe DKF „Niespodzianka” od stycznia odbywać się będą w nowoczesnej auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Fordonie (ul. T. Bora-Komorowskiego 2). Filmy pokazywane będą w czwartki o godzinie 19.00.

 

 

Kliknij, aby polubić Fordon.pl na Facebooku

4 stycznia

Nasz najlepszy rok (Ce qui nous lie), reż. Cédric Klapisch, Francja 2017, 113 min.

 

Komediodramat. Słodko-gorzka opowieść o miłości, rodzinnych perypetiach, przewrotności losu i drobnych przyjemnościach, rozgrywająca się w płynącej winem Burgundii. Na Juliette niespodziewanie spada ciężar prowadzenia starej, podupadającej rodzinnej winnicy. Żeby przywrócić ją do dawnej świetności, musi nie tylko na nowo poukładać rodzinny interes, ale i swoje życie. Pomóc mogą jej w tym bracia. W rodzinie jest jednak sporo nierozwiązanych konfliktów i problemów. Jak zauważono w jednej z recenzji, „Pozornie trudny temat został ugryziony w charakterystyczny dla twórcy „Smaku życia” sposób. Ciężar dylematów rozbrajany jest śmiechem, żałoba kontrapunktowana radosną celebracją”.

 

11 stycznia

Party (The Party), reż. Sally Potter, Wielka Brytania 2017, 71 min.

 

Pokazywana w konkursie głównym na ostatnim festiwalu Berlinale znakomita farsa z życia wyższych sfer w gwiazdorskiej obsadzie (Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy). Janet organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministra zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April i jej mąż Gottfried, zwolennik medycyny alternatywnej, ekscentryczna para przyjaciółek, a także dziwnie podenerwowany bankier Tom, który ma problem z narkotykami. Tymczasem mąż gospodyni zdaje się być kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu włącza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta.

 

18 stycznia

Nie jestem twoim murzynem (I Am Not Your Negro), reż. Raoul Peck, USA 2016, 105 min.

 

Nominowany do Oscara dokument opowiada o segregacji rasowej i walce o równouprawnienie Afroamerykanów. Reżyser wykorzystuje niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki „Remember This House” Jamesa Baldwina, afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, oraz bogaty zasób archiwalnych filmów i zdjęć. W filmie usłyszymy głos Samuela L. Jacksona – narratora opowieści. Książka i film przedstawiają historie następujących po sobie zabójstw trzech przyjaciół Baldwina: Medgara Eversa, Malcolma X i Martina Luthera Kinga. Film był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny oraz otrzymał wyróżnienie Jury Ekumenicznego i Nagrodę Publiczności w sekcji Panorama na Festiwalu Filmowym Berlinale 2017.

 

25 stycznia

The Square, reż. Ruben Östlund, Szwecja/Francja/Dania/Niemcy 2017, 142 min.

 


Czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Christian ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka może okazać się jego nowym „trofeum”. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem. „The Square” to przewrotne, błyskotliwe kino niedające się w żaden sposób zaszufladkować. Tadeusz Sobolewski na łamach „Gazety Wyborczej” pisał, że ten wybitny film to kino nieludzko śmieszne i okrutnie autoironiczne.

 

Ceny:

bilet normalny: 8 zł
bilet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 5 zł
karnet normalny: 24 zł
karnet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 15 zł

 

Organizator: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy
Partner: Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy

Karnety i bilety do nabycia w Szkole Podstawowej nr 9 na pół godziny przed seansami.

 

 

 

Źródło: Pałac Młodzieży Bydgoszcz